menu Krzyś

piątek, 20 lutego 2015

Drożdże

Bardzo popularnym wśród Włosomaniaczek sposobem na przyspieszenie porostu włosów jest picie drożdży lub zażywanie ich w tabletkach. Wiele dziewczyn twierdzi, że kuracja jest bardzo skuteczna i w ciągu 1 miesiąca możemy uzyskać przyrost 1,5-3cm. Ja osobiście nie próbowałam tego sposobu, ale opowiem Wam na czym to polega oraz jakie mogą być tego konsekwencje.

Włosomaniaczki zazwyczaj piją 1/3-1/2 kostki drożdży dziennie. Drożdże należy "zabić" wrzątkiem i dokładnie wymieszać, aby się rozpuściły. Zamiast wody można użyć gorącego mleka. Pić można po wystudzeniu. Aby kuracja była skuteczna warto dać organizmowi trochę czasu, najlepiej 2-3 miesiące. Po tym czasie trzeba zrobić minimum 1 miesiąc przerwy. 

Drożdże mają dużo witamin z grupy B oraz mikroelementów, takich jak potas czy żelazo. Nie tylko przyspieszają porost włosów, ale także poprawiają cerę (na początku jej stan może się pogorszyć, ale to chwilowe). O pozytywnych skutkach można pisać dużo, ale drożdże mogą też być niebezpieczne...

W żadnym wypadku nie wolno pić drożdży, które się pienią! Poza tym odradzam drożdże przede wszystkim osobom, które już kiedyś struły się drożdżami. Candida lubi słodycze, fast foody i wysysa energię z człowieka. Jest bardzo duży odsetek Polek i Polaków, którzy mają grzybicę i nawet o tym nie wiedzą. Kuracja drożdżami może tylko zaszkodzić. Dziwi mnie zatem dlaczego tyle dziewczyn sięga po drożdże i nie skonsultuje się przed tym z lekarzem, nie zrobi badań pod kątem candidy.... To chyba niewiedza i ogromna chęć zapuszczenia włosów każe młodym dziewczynom sięgać po tak niebezpieczne środki. Dlatego mimo znacznego przyrostu jaki możemy uzyskać, odradzam Wam ten pomysł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz