menu Krzyś

sobota, 19 września 2015

Włosy średnioporowate

Włosy oczywiście nie muszą mieć skrajnie wysokiej bądź niskiej porowatości. Może być to po prostu porowatość średnia. Nie znaczy to, że są lekko zniszczone, a jedynie delikatnie uwrażliwione z powodu nie tak szczelnie domkniętych łusek jak w przypadku niskoporów. Często włosy średnioporowate są naturalne i zdrowe. Nie są ani mocno puszące się, ani też lejące się i śliskie... To taki typ pośredni, który posiada zalety jednych i drugich włosów, czyli:

- można je łatwo ułożyć
- wyglądają na zdrowe (i zwykle są)
- mają odpowiednią objętość (nie są przylizane, ani spuszone)

Oczywiście, każde włosy mają swoje lepsze i gorsze dni. To jest jedynie opis poglądowy, aby ułatwić Wam rozpoznanie właściwej porowatości. 

Przyjrzyjmy się jeszcze raz strukturze włosów wysokoporowatych, tym razem z bliska (tutaj były już kilkukrotnie olejowane olejem lnianym, więc są znacznie spokojniejsze)...


...i niskoporowatych:


Średnioporowate będą pomiędzy jednymi a drugimi ;-) Nie dysponuję obecnie żadnym zdjęciem włosów o takiej strukturze, a nie mam zwyczaju pobierać na bloga zdjęć z internetu, więc jeśli któraś z czytelniczek miałaby ochotę pochwalić się swoimi średnioporowatymi włosami, to dorzucę fotkę :-)

Jak odróżnić włosy średnio- od niskoporowatych? Średnioporki będą miały więcej objętości i mniej blasku (bez silikonów).

Jak odróżnić włosy średnio- od wysokoporowatych?
Średniopory zwykle są mniej spuszone na końcach (umiarkowana objętość na całej długości), są mniej kruche i humorzaste.

Mogą się jednak nieźle spuszyć od wilgoci lub po suszarce, tak jak wysokoporki.

Co lubią włosy średnioporowate?

Wszystko po trochu ;-) Polecam wypróbować zarówno kosmetyki polecane włosom wysokoporowatym, jak i te dedykowane niskoporom. Sprawdzone oleje, które rzadko nas zawodzą niezależnie od porowatości to: jojoba, oliwa, olej arganowy i lniany. Proteiny też się przydadzą. Cięższe maski olejowo-silikonowe można stosować od czasu do czasu, gdy chcemy aby włosy były gładkie i śliskie (warto zachować naturalną objętość u nasady).

Czego nie lubią średnioporki?

Ciężko powiedzieć... W zasadzie tego, co wszystkie typy włosów, czyli nadmiernego przesuszania i nie podcinania końcówek oraz przyklapu u nasady. Jeśli chodzi o kosmetyki, to kwestia bardzo indywidualna, ale generalnie nie lubią nudy ;-) 

Hasła dla średnioporowców:

Włosy normalne, lekko puszyste, mało problemów, zróżnicowana pielęgnacja.

Motto: Dbaj o równowagę pielęgnacyjną.


Znacie już swoją porowatość?
 

1 komentarz:

  1. Jako posiadaczka takiej czupryny, mogę potwierdzić, że wszystko co wymieniłaś w pełni opisuje włosy średnioporowate :)

    OdpowiedzUsuń