menu Krzyś

niedziela, 18 października 2015

Porowatość mieszana

Ocena porowatości włosów nie jest taka prosta... Często jest tak, że po zmianie pielęgnacji lub naszych nawyków porowatość się zmienia. Omówmy kilka najczęstszych przypadków porowatości mieszanej:1) Włosy są zdrowe nisko- lub średnioporowate i tylko końcówki mają wyższą porowatość, ponieważ wymagają podcięcia. Piękne włosy Emilki tuż przed strzyżeniem:
2) Odstawiamy amoniak i przechodzimy na zdrowszą farbę lub całkowicie zaprzestajemy farbowania (na zdjęciu włosy od nasady do ucha porowatość średnia, od ucha w dół porowatość wysoka).


3) Może układać się warstwowo, czyli zdrowsze i bardziej błyszczące włosy mamy pod spodem ;-) Górna warstwa włosów jest najbardziej narażona na czynniki zewnętrzne (np. słońce), dlatego może szybciej stać się matowa nieco bardziej porowata niż warstwa ukryta pod spodem. Nie są to chyba jednak na tyle duże różnice, żeby sprawiały problemy z rozczesywaniem włosów. Chodzi raczej o to, że włosy chronione są bardziej błyszczące i miękkie. Taką różnicę najłatwiej jest zaobserwować, gdy na co dzień nosimy włosy rozpuszczone z przedziałkiem i pewnego dnia związujemy je w kucyk, chowając przedziałek. Ukazują się nam wtedy zdrowsze włosy i nie możemy przestać ich głaskać :-) U mnie taki efekt właśnie występuje. Dodatkowo w takiej fryzurze widać ogromną różnicę między lekko porowatą górą, a mocno porowatym i suchym dołem kucyka. 
Co Wam najbardziej dokucza w porowatości mieszanej? Macie jakieś sprawdzone sposoby na zwalczanie tego problemu?

4 komentarze:

 1. To prawda. Ciężka sprawa z tą porowatością. Ja mam aktualnie poważny problem, bo od wysokości podbródka moje włosy wyglądają wręcz jak miotła, a wyżej jest oczywiście super :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najgorsze jest to, że widząc taką różnicę człowiek ma ochotę ściąć to siano :p Tylko potem tak sobie myśli: "Nie, tyle czasu zapuszczałam... Nie chcę mieć krótkich włosów." i czeka całą wieczność aż odrosną. A potem przychodzi czas na kolejny eksperyment :-D

   Usuń
 2. Hmm u mnie pod spodem mam proste ciężkie włosy które ścina godzinami a wierzchnia warstwa to lekkie jak puch kręcące sie i mega suche włosy których nijak nawilżyc nie mogę :D

  OdpowiedzUsuń